NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 13,00 €
skladom
naša cena 3,00 €
skladom
naša cena 11,00 €
skladom

Šperky z chirurgickej ocele

Šperky z chirurgickej ocele
Nami ponúkané šperky z sú zhotovené z chirurgickej ocele 316L - STAINLESS STEEL 316L.
Chirurgická oceľ 316L je z radu ocelí 3xx, ktoré majú najvyššiu odolnosť voči oxidácií. Z chirurgickej ocele rady 3xx sa nevyrábajú len šperky, ale tiež sa používa v zdravotníctve a vyrábajú sa z nej implantáty, či iné zdravotnícke pomôcky.
Šperky vyrobené z chirurgickej ocele sú vhodné pre každého, tieto šperky sa stávajú obľúbenými medzi mladšími ale aj staršími generáciami. Chirurgická oceľ je obľúbená najmä vďaka svojim vlastnostiam a vzhľadu. Šperky z chirurgickej ocele sa tiež zvyknú kombinovať s inými materiálmi ako je kaučuk (guma), koža, zlato - pozlátené šperky alebo ich časť, prípadne pokované mosadzou (efekt žltej farby podobnej zlatu), zirkón, Swarovski.

Starostlivosť o šperky z chirurgickej ocele:
Šperky z chirurgickej ocele nevyžadujú
takmer žiadnu starostlivosť - žiadne leštenie ani čistenie.
Novo zakúpené šperky(aby sa odstránila prípadná špina, mastnota) treba očistiť v čistej vode, prípadne s mydlom a dobre prepláchnuť. Pri šperkoch ktoré majú v sebe vlepený zirkón alebo iný kamienok, treba postupovať opatrne.

Na čo treba dávať pozor
Aby šperk neprišiel do styku s chemickým látkami a nepoškodil sa (napr. chemickými čistiacimi prostriedkami, v termálnych alebo prírodných vodách s vysokým obsahom síry) a aby sme šperky nepoškodili mechanicky - aj keď majú šperky z chirurgickej ocele vysokú pevnosť (neporovnateľne vyššiu ako striebro) nie sú nepoškriabateľné.

Ak má šperk nejaké kamienky (napríklad zirkón) je potrebné byť opatrný pretože kamene sa do šperku vsádzajú (alebo lepia) preto odporúčame takéto šperky, alebo šperky ktoré sú pozlatené prípadne pokované mosadzou (žltá farba) dávať dolu pri kúpaní, umývaní riadu či pri vykonávaní prác, kde by sa mohol šperk poškodiť, poškriabať, alebo inak znehodnotiť.

Upozornenie pre alergikov: Aj chirurgická oceľ obsahuje malé percento niklu, však jeho množstvo je takmer zanedbateľné. Tieto šperky sú však oveľa vhodnejšie pre alergikov a sú menej alergenné, ako šperky vyrobené zo striebra alebo iných kovov!

Usporiadať podľa 
Výrobca  

 

naša cena 6,00 €

skladom
novinka


 

naša cena 7,00 €

skladom
top produkt


 

naša cena 7,00 €

skladom


top produkt


top produkt


 

naša cena 7,00 €

skladom
top produkt


top produkt


 

naša cena 6,90 €

skladom
top produkt
 

naša cena 9,90 €

skladom
top produkt


 

naša cena 8,00 €

skladom
top produkt


 

naša cena 6,00 €

skladom


ZTUwYmMw